Pamukkale Turizm

Dünyayı Dize Getiren En Büyük Türk Komutanlar ve Hükümdarlar

admin

Işıkları Kapat

Hata Bildir

Dünyayı Dize Getiren En Büyük Türk Komutanlar ve Hükümdarlar

Dünyayı Dize Getiren En Büyük Türk Komutanlar ve Hükümdarlar

Anasayfa » Tarih Videoları » Dünyayı Dize Getiren En Büyük Türk Komutanlar ve Hükümdarlar

Dünyayı Dize Getiren En Büyük Türk Komutanlar ve Hükümdarlar videomuzda dünya tarihini değiştirmiş en büyük, en başarılı, dünyayı dize getirmiş Türk komutanları, tarihe damga vurmuş Türk hükümdarları askeri dehaları izleyeceksiniz. Hem bu büyük Türk hükümdarlarının isimleri zihninizde tekrar tazelenecek, hem de büyük Türk komutanlarının sözleri belleğinize yeniden kazınacak.
Tarihi bin yıllar öncesine dayanan Türkler, dünyanın en eski toplumlarından biridir. Tarih sahnesine çıktıkları ilk andan beri yaşayışları, kültürleri, savaşçı ruhları ile dünyanın bu günkü haline gelmesinde en büyük rollerden birini oynamıştır. Her toplumun tarih boyunca kendisine ithaf edilen bir özelliği vardır.Bu özellikler genellikle toplumların yaşayış biçimleri, kültürleri, geçmişleriyle özdeşleşir. Türkler için de en öne çıkan özelliklerden biri savaş alanındaki yetenekleridir.

Metehan
Metehan, Hun İmparatorluğunun kurucusu olan Teoman’ın oğludur. Asya milletini tek çatı altında toplayıp, Çin Seddi’ni aşan büyük Türk hükümdardır. Dönemi boyunca bir çok yenilik yaparak hizmetlerine devam etmiş, Hun İmparatorluğu yükseliş dönemini yaşamıştır.

Attila
Avrupa Hun İmparatorluğu’nun en önemli hükümdarı olan Attila 395-453 yılları arasında yaşamış, 434 yılında Avrupa Hun Devleti’nin başına geçmiş, büyük askeri başarılara imza atmıştır.

Bumin Kağan
Bumin (Bumın) Kağan, Türk adıyla kurulmuş ilk devlet olan Göktürk Devletinin kurucusu ve ilk hükümdarıdır.

Kürşad
Kürşad, Türk tarihinin en gözü pek, en amansız şahsiyetlerinden birisi ve 40 Türk prensi ile Çin Sarayını basan Türk komutanıdır. Kürşad ve 40 çerisi Türk tarihinde adeta bir destandır.

Kültigin
Kül Tigin hem başarılı bir hükümdar, hem de başarılı bir komutandır. Kendisine ilişkin en sağlıklı bilgiler Orhun Yazıtları’nda yer alır.

Bilge Kaan
Bilge Kağan, 683 yılında doğdu.32 yaşında Göktürk Devleti’nin başına geçti. Bunun için, ordunun başına 31 yaşındaki kardeşi Kül Tegin’i, vezirliğe de Tonyukuk’u getirdi.

Alparslan
Alp Arslan, Türklerin Orta Asya’dan Anadolu’ya gelişlerini ve mücadelesini yöneten askeri komutan ve hükümdardır.
26 Ağustos 1071 Malazgirt zaferi alparslan’ın ve Türklerin hayatında bir dönüm noktası olmuştur.

Cengiz Han
Ünlü Moğol imparatoru ve tarihte hiç savaş kaybetmemiş birkaç hükümdardan biridir. 1167 yılında doğmuş, Moğol kağanı ve Moğol Devleti’nin kurucusudur.

Sultan Baybars
Baybars 1223 yılında Karadeniz kıyısında Kıpçak da doğmuş bir Kıpçak Türkü dür. Kölelikten sultanlığa uzanan savaşlarla dolu müthiş bir hayatı olan Sultan Baybars, tarihe Moğolları durduran adam olarak geçmiştir.

Timur
Tarihin gördüğü en büyük askeri ve siyasi dehalardan biri olarak kabul edilen Timur, sağ ayağı aksak kalacak şekilde darЬe aldığından dolayı kendisine Farsça Timurlenk, Türkçe olarak ise aksak Timur denilmekteydi.

Fatih Sultan Mehmet
Osmanlı İmparatorluğunun, yedinci padişahı, İstanbul’un fatihi, Fatih Sultan Mehmet “Büyük Türk” olarak anılan padişahlardan birisidir. Orta Çağ’ı kapatıp, Yeniçağ’ı açan Cihan İmparatoru Fatih Sultan Mehmed yüksek yeteneği ve dehasıyla dost ve düşmanlarına gücünü kabul ettirmiş bir Türk hükümdarıydı.

Yavuz Sultan Selim
Askeri konularda eğitim ve devlet idaresini öğrenmesi için, Trabzon Valiliği’ne atanmış ve bu görevde 29 yıl kalmıştır.

Kanuni Sultan Süleyman
1520 yılında tek varis olarak tahta çıktı. Osmanlı Devleti’nin onuncu padişahı olmuştur. Yaptığı hukuki düzenlemelerden ötürü ‘Kanuni’ unvanını aldı. Avrupalılar ise ona ‘Muhteşem’ diyorlardı.

Mustafa Kemal Atatürk
Atatürk, Türk Milletinin yetiştirdiği en eşsiz siyasi deha, en güçlü devlet adamı ve hiç şüphesiz en büyük kumandanlardan biridir.
Türk Kurtuluş Savaşı’nın askeri ve siyasi lideri, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve 1923’ten 1938’e dek görev yapmış ilk Cumhurbaşkanı, Türk Ordusu Mareşali ve daha öncesinde bir Osmanlı paşası idi.

Diğer Videolarımıza Göz Atın :

Türk Ordusunun Son Teknoloji Yerli Üretim 10 Milli Savaş Makinesi

Türklerin Tarih Boyunca Kullandığı Savaş Taktikleri ve Turan Taktiği ( Türkçe Seslendirme )

**************************************************************************************************************************

“Videolarımın kopyalanması ve başka hesaba yüklenmesi yasaktır.”

İletişim için no10contactus@gmail.com adresine görüş ve önerilerinizi gönderebilirsiniz.

Bilgi mutluluktur, paylaştıkça büyür. Videolarımızı paylaşmanız, yorum yapmanız ve kanalımıza abone olmanız devamlılığımız için çok önemli. Herkese iyi seyirler.

KANALIMA ABONE OLUN: https://www.youtube.com/channel/UC8jG38WKPq_svrsMoBaL1Jw?sub_confirmation=1

*******************************************************************************************************

19.08.2019 tarihinde eklendi kişi izledi 

Pamukkale Turizm

Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız
İlgili Terimler :

Kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, sitemizin bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Video Name

TemaFabrika